CZY JESTEŚ WDZIĘCZNY???

Pytanie z serii muszę pomyśleć czy wiem od razu? Masz w sobie pokłady wdzięczności? Czym jest wdzięczność? Wdzięczność to odpowiedź w postaci podziękowania za dobro jakie doświadczyliśmy.

WDZIĘCZNOŚĆ= SPEŁNIENIE+ DZIĘKOWANIE.


Możemy wyrazić ją przez miłe słowa, prezenty, uśmiech , szacunek, poświęcony czas i wiele innych. To zdecydowanie pozytywna cecha, która kojarzy się z czymś dobrym. Lubimy dostawać, ale czy sami potrafimy dawać? Czy mamy nawyk okazywania wdzięczności?
Wdzięczność wymaga pracy nad sobą( podobnie jest z asertywnością, punktualnością, itd.). Przyczynia się rozwoju osobistego i angażuje nas do pracy, więc warto ją wypracować. Im bardziej potrafisz okazać wdzięczność, tym więcej dostaniesz powodów aby być wdzięczny. Wtedy łatwiej docenisz rzeczy, które przytrafiają się w życiu.
Zauważyliście, że osoby, które osiągnęły sukces bardzo często podkreślają fakt, że są wdzięczni? Są to ludzie, którzy sami zapracowali na to co dostali od życia. Nie dostali, ale zapracowali!

Czy jestem wdzięczna? Od niedawna tak! Czy zawsze byłam? Nie… Jeszcze kilka lat temu gdybym dostała nowy dom czy samochód moja wdzięczność nie miałaby dobrego wymiaru. Jestem wręcz przekonana, że im więcej dostałabym tym bardziej rosłaby moja zachłanność. W przeszłości twierdziłam, że dobro należy mi się jak psu buda. Nieważne ile dostałam.
Na szczęście to się zmieniło. Z perspektywy czasu, oprócz zmiany nastawienia, twierdzę, że do wdzięczności trzeba dorosnąć i oczywiście samemu na nią zapracować. Naprawdę jest to możliwe! Dziś doceniam każdy dzień, zawsze jest ktoś lub coś za co chcę podziękować. Każdego dnia jestem za coś wdzięczna! Dziękuję za każdy dzień! Co więcej jestem wdzięczna nawet za porażki, bo to one skutecznie pchnęły mnie do działania aby poprawić moje życie.

W miejscu Krka (Chorwacja)

Każdy z Nas codziennie ma okazję praktykować wdzięczność! Ty również! Może to być list, telefon, wspólna kawa lub Twój pomysł. Zobaczysz, że wdzięczność wróci! Nie zapomnij podziękować również sobie!

Ps. Szczególną wdzięczność mam do osób, które pojawiły się w moim życiu i zmieniły mój świat na lepsze! I dalej to robią! Bez Was mój świat by nie istniał! DZIĘKUJĘ Wam bardzo! RENEE

WDZIĘCZNA 🙂 Zdjęcie z serii bardzo dawno temu 😉

A Ty jakie masz powody do wdzięczności?

3 Comments

Add Yours
  1. 1
    Ewel

    Im dłużej myślę nad tym pytaniem tym bardziej jestem przekonana,że sporadycznie była okazywana…Zdrowie jest chyba najbardziej doceniane w chwili obecnej.Minęło sporo czasu,że dach nad głową,rodzina i wiele innych dostępnych każdego dnia rzeczy jest tak ważnych do codziennego funkcjonowania i odczuwania szczęścia!Dziekuje😘

  2. 2
    Agatka

    „W codziennym życiu widać,że to nie szczęście czyni nas wdzięcznymi, lecz wdzięczność szczęśliwymi”. Za co jestem wdzięczna?Za to że codziennie rano budzę się i otrzymuje kolejny dzień od życia, to pierwsze co przychodzi mi do głowy. Jestem wdzięczna ludziom którymi się otaczam czyli moją kochaną rodziną, przyjaciółmi.Za co?Za to ,że potrafią być przy mnie blisko w najsmutniejszych i najlepszych momentach życia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *