KOBIETA ZADBANA, CZYLI JAKA?

Witam wszystkich na moim blogu. Dzisiejszy wpis poświęcam kobietom i dotyczyć będzie poruszenia kwestii jaka powinna być kobieta w dzisiejszym świecie. Nie mam na myśli poruszania spraw charakteru czy temperamentu, co wypada itd. Zajmę się raczej tym o czym często zapominamy. Dzisiejszy świat jest bardzo rozwinięty, mamy duże pole do dyspozycji. Możemy chodzić do kosmetyczek, zabiegi odmładzające, a oprócz zajmowania się ciałem zajmować się duszą ( ja też pracuję dużo w tej kwestii) i rozwojem osobistym. Niestety jednak, pomimo rozwinięcia wciąż zapominamy o podstawowych rzeczach. Nie dbamy o siebie, nasze zdrowie i nie chodzimy na badania kontrolne! Tak w XXI wieku!!! Czy nie za bardzo zajmujemy się tym jak podobać się innym, jak ładnie wyglądać, a zapominamy o badaniach kontrolnych!? Często kieruje nami wstyd oraz przekonanie, że nic mi nie jest. Poruszam ten temat, bo wiem jak dużo kobiet nie odwiedza ginekologa, nie chodzi do innego lekarza, nawet jeśli czuje, że coś się dzieje. Gdy zapytałam mojej cioci kiedy była u ginekologa odpowiedziała, że po urodzeniu ostatniego syna, czyli jakieś 30 lat temu! My Polki wciąż mamy tendencję chodzić do ginekologa gdy coś się dzieje lub co gorsza jest bardzo źle.

„Rak szyjki macicy jest przyczyną śmierci pięciu kobiet dziennie w Polsce. Zajmujemy pierwsze niechlubne miejsce w Europie pod względem liczby zachorowań na raka szyjki macicy. Chociaż rak szyjki macicy w początkowym stadium, tzw. stadium przedinwazyjnym, jest prawie całkowicie uleczalny, to umieralność z powodu RSM jest wciąż wysoka.” 


 Abstrahując czy chorujemy tylko na raka szyjki macicy? Dobrze wiemy, że jest szereg innych dolegliwości kobiecych. Odpowiedz sobie kiedy ostatni raz byłaś u ginekologa czy robiłaś badania krwi? Jeśli nawet wydaje Ci się, że jesteś zdrowa, a w tym roku nie byłaś na badaniach poświęć sobie chwilę, weź kalendarz do ręki i zadzwoń, umów się na wizytę ginekologa, zrób cytologię. Wykonaj badania krwi, być może masz „tylko” brak witamin i gorzej się czujesz, a jeśli uzupełnisz niedobór poczujesz się lepiej. Nie zapomnij tez o dentyście, zrób sobie przegląd. Leczenie małej dziurki zajmuje chwilę i jest bezbolesne, a kilka dużych dziur to już problem i być może ubytki w przyszłości. Gorzej widzisz? Wybierz do okulisty, nie czekaj , zapisz się! Nawet niech to będzie wizyta na NFZ na która trzeba czekać pół roku, ale jednak będzie! Niech ważne będzie nasze wnętrze , zdrowie, a nie tylko wygląd zewnętrzny. Nowa sukienka i buty nie zastąpią badania. Jeśli jesteś chora i nie chcesz tego wiedzieć to zapytaj się sama siebie co może Cię czekać i jak wyniszczać choroba (a wszystko dlatego, ze czekałaś). Bardzo często początkowe stadia można łatwo wyleczyć, a te zaniedbane no cóż…. Tak samo jak z zębem .. Badanie ginekologiczne zajmuje tylko chwilę i raz na rok to obowiązek. Nie bój się i nie wstydź, po to jest ginekolog. Cytologia  raz w roku,  USG jest w naszym  obowiązku! Przy dzisiejszej technice badanie jest bezbolesne i zajmuje około 10 minut! Czy naprawdę chcesz czekać i na co? Ja w tym roku melduję, że ginekologa odwiedziłam i jestem zdrowa. Ta świadomość daje mi lepsze samopoczucie. Za rok znowu to sprawdzę. Notabene najczęściej odwiedzam dentystę, za rok zaczynam przygodę z ortodontą.. A podobno mam ładny uśmiech. Przypadek? Nie sądzę 🙂 . Kobieta zadbana to taka, która chodzi na badania kontrolne! Czyli jak sama nazwa wskazuje dba o siebie! Makijaż, zabiegi upiększające są OK, ale przede wszystkim badania kontrolne to podstawa! 

Źródła:(polecam przeczytać) http://www.medonet.pl/choroby-od-a-do-z/choroby-nowotworowe,rak-szyjki-macicy—przyczyny–objawy–leczenie–rokowania,artykul,1717406.html

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *