Wyzwania na 2019 rok

Nowy Rok w pełni. Jesteśmy po świątecznym czasie, sylwestrowym szaleństwie, wracamy powoli do codzienności. Zapewne każdy z Nas zrobił noworoczne postanowienia i plany na 2019 rok. Z czasem jednak nasze plany idą w łeb, a marzenia są coraz bardziej odległe. Dlaczego tak się dzieje? Czekamy na tzw. „lepsze jutro”. I co? Jutro też nam się nie chce, ani pojutrze, ani za miesiąc, ani nigdy … Czekamy na dogodny” moment, czyli mówimy, że od przyszłego tygodnia, miesiąca, a już całą listę rzeczy planujemy na Nowy Rok.  Jak zabrać się do tego, aby rzeczywiście osiągnąć sukces? Poniżej przedstawiam wskazówki: 

1. Cel. Chyba każdy z nas wziął za dużo na barki i cel go przerósł, w rezultacie odłożyliśmy coś, albo bezpowrotnie poddaliśmy się. Słomiany zapał. Bo … jeśli zamierzamy biegać od przyszłego tygodnia 5 kilometrów dziennie albo schudnąć w tydzień 5 kg to rozczaruje Cię. Cel będzie nieosiągalny, szybko odczujesz znużenie i wyczerpanie. Cel musi być więc przemyślany i realny. Sprawdzi się metoda małych kroków. Jeśli chcemy coś zmienić to zaczynamy od 15 minut dziennie (to wystarczy!). Stopniowo zwiększamy poświęcany czas na założony cel, płynnie przechodzimy do podniesienia poprzeczki. 

2. Konsekwencja. Nasze założenie powinno być systematyczne i długoterminowe. Potrzebna będzie dyscyplina (przynajmniej na początku). Mówi się, że cel rozpisany to cel zrealizowany. Na początek więc dobrze jest zaopatrzyć się w kalendarz lub specjalną aplikację w telefonie i zrobić listę rzeczy do zrealizowania na dany dzień, tydzień, miesiąc, kwartał, rok. Wytyczaniu postanowień noworocznych warto poświęcić odpowiednio dużo czasu. Kolejnym krokiem powinno być regularne podsumowywanie tego co udało nam się osiągnąć, a także to co jeszcze musimy dopracować. Warto robić to np. raz na tydzień, miesiąc, a nie czekać do końca roku. 

3. Otoczenie. Czy masz kogoś kto Cię wspiera, kogoś z kim możesz zrealizować jakieś działanie? Świetnie, połowa sukcesu jest za Tobą! Super gdyby dookoła nas byli tylko zmotywowani ludzie,jednak, może się okazać, że rzeczywistość jest inna. A może to Ty zostaniesz motywatorem? Zadzwoń, napisz do bliskiej osoby, z którą możesz realizować cel,  zgłoś się do teamu i próbuj! 

Pierwotnie uważałam , że zaczekam do nowego roku i wtedy będę prowadzić blog. I wiecie co? Szybko doszłam do wniosku po co czekać, odkładać na „lepsze” jutro!? Bardzo się cieszę, że spełniłam to marzenie i przed nowym rokiem powiedziałam: Mam to, udało się! Teraz mogę rozwinąć skrzydła!  A jakie mam postanowienia na ten 2019 rok?

  • Aktywność na blogu. Wyzwanie rzucone! Moim planem jest dodawać co najmniej jeden wpis na tydzień, a więc cztery w miesiącu. Wziąwszy pod uwagę rok to około 50 wpisów! To moje minimum, a chciałabym więcej. Dlatego będę pracować nad systematycznością!
  • Rozwój osobisty. Mam jeszcze dużo do zrobienia w filarach zdrowia, duchowości, pasji, rodziny… Oczywiste jest, że nie zrobię wszystkiego od razu. Zacznę od  skomponowania  zdrowszych posiłków i dbania o siebie. Moją słabością są słodycze, więc w tym roku z pewnością popracuję nad ich ograniczeniem i znalezieniem zdrowych zamienników. Cele są długoterminowe, chcę je kontynuować nie tylko w tym roku, ale również za kilka lat. Moim towarzyszem jest kalendarz Beaty Pawlikowskiej „Rok dobrych myśli”, który dostałam w prezencie.

A jakie Wy macie postanowienia na 2019 rok? Jakie macie sposoby aby się nie poddać i walczyć? Może ktoś planuje rewolucję lub ma cel wymagający czasu (?) i chciałby dopiero w grudniu powiedzieć: Udało się! Każdy moment jest dobry na zmianę, idealny nie istnieje. Bardzo ważne jest pozytywne myślenie oraz systematyczność. A skoro o tym mowa to sięgnij po kalendarz i sumiennie zapisz co chcesz zrealizować w roku 2019. Nie czekaj na dogodny moment (nie istnieje), zrób to dzisiaj!


Powodzenia! Trzymam kciuki! ŻYCZĘ Z CAŁEGO SERCA ABY UDAŁO SIĘ ZREALIZOWAĆ WASZE CELE!


 Mój kalendarz : https://www.empik.com/edipress-kalendarz-ksiazkowy-ro-dobrych-mysli-beata-pawlikowska-edipress-ksiazki,p1203960201,szkolne-i-papiernicze-p  

Polecam także kalendarze:

Kamila Rowińska https://rowinskabusinesscoaching.com/sklep/planer-rbc-w-kolorze-czarnym-przedsprzedaz/

Karolina z kanału Stylizacje  https://stylizacje.tv/produkty/ksiegarnia/

Pani swojego czasu  https://www.sklep.paniswojegoczasu.pl/

oraz kalendarze z Biedronki dostępne w różnym formacie.

#postanowienia#cele#plany#2019#rok#motywacja#agenda#kalendarz#pawlikowska#rozwójosobisty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *